1. Лісопильний об’єкт має бути введений в експлуатацію згідно з чинним законодавством.
2. Територія лісопильного об’єкту має бути огороджена.
3. Лісопильний об’єкт повинен працювати за встановленим порядком робочого дня.
4. На кожному лісопильному об’єкті має бути книга обліку лісопродукції: пронумерована, прошнурована, скріплена печаткою, погоджена райдержадміністрацією, податковими органами району.
В книгу обліку лісопродукції відповідальна особа заносить відомості (дата звернення, прізвище власника лісоматеріалів, номери машин, супровідні документи, які підтверджують первинне походження лісопродукції, порода, асортимент, сорти лісопродукції, кількість одержаної в результаті переробки продукції).
5. Документи на лісопродукцію, яка переробляється, мають зберігатись до виконання замовлення і повертатись їх власникові при вивезенні ним готової продукції.
6. Під час надходження лісоматеріалів на лісопильний об’єкт відповідальна особа робить у документі на лісоматеріали відмітки про час надходження лісоматеріалів та про час закінчення порізки.
Наголошуємо про приведення установчих документів до вимог нормативно-правових актів, які регламентують здійснення державної реєстрації як суб’єкта господарських відносин, наявність дозвільних документів на право власності на земельну ділянку; на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та інші.