Самбірська

районна державна адміністрація

Самбірська районна державна адміністрація, в межах своїх повноважень, заохочує викривачів та сприяє їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) усно та письмово, зокрема через спеціальну телефонну лінію, офіційний вебсайт, засоби електронного зв'язку, шляхом звернення до засобів масової інформації, журналістів, громадських об'єднань, професійних спілок.

Метою заохочення та формування культури повідомлення є сприяння працівникам районної державної адміністрації виявляти та повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинені іншими працівниками районної державної адмініст­рації, що має призвести до формування поваги до викривачів як сталої норми та частини корпоративної культури.

 

Механізми заохочення та формування культури повідомлення:

  1. Затвердження локальних нормативних актів, які визначають форми заохочення, організаційні засади функціонування механізму заохочення.
  2. Надання методичної допомоги та консультацій щодо здійснення повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
  3. Проведення внутрішніх навчань з питань формування культури повідомлення.
  4. Проведення комунікаційної кампанії та систематичне здійснення просвітницьких заходів.
  5. Моральне та матеріальне заохочення викривачів.

Відповідно до розпорядження голови Самбірської районної державної адміністрації від 8 грудня 2023 року № 54 «Про затвердження Положення щодо впровадження Самбірською районною державною адміністрацією механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» можливе матеріальне стимулювання викривача (в межах фонду оплати праці та чинного законодавства) за дотримання таких умов:

- повідомлення про корупцію скеровано працівником добровільно (термін «добровільно» означає те, що особа прийняла рішення без впливу зовнішніх факторів, таких як проведення стосовно заявника службової перевірки чи службового розслідування тощо).

- виплата заохочення не спричинить розкриття особи викривача.

Згідно чинного законодавства розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

  1. Захист трудових прав викривача. Викривачу не може бути відмовлено у прийнятті на роботу, не може бути звільнено чи примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова у призначенні на вищу посаду, зменшення заробітної плати тощо).

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 131 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua