Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу надзвичайних ситуацій України у Львівській області     Останні зимові дні видалися досить теплими та сонячними на території Львівської області та у Самбірському районі зокрема. За чотири останні дні лютого на території м.Самбір та Самбірського району пожежно-рятувальні підрозділи залучались до ліквідації 8 пожеж в екосистемах (Новосілківсько – Гостинівська с/р – 2 випадки, Никловицька с/р – 1 випадок, Михайлевицька  с/р – 1 випадок, Новокалинівська м/р – 2 випадки, м.Самбір – 2 випадки ). 

     Слід зазначити, що це лише початок пожеж на відкритих територіях. Погодні умови дедалі більше сприятимуть розповсюдженню подібних займань на значно більших площах. А виникають пожежі в екосистемах виключно через людську діяльність: недотримання правил пожежної безпеки при упорядкуванні територій або ж навмисне випалювання сухої трави та очеретяних зарослів. 

      На території Самбірського району дислокуються дві державні пожежно-рятувальні частини у м.Самбір та у м.Рудки і місцева пожежна команда у с.Містковичі Бабинської об’єднаної територіальної громади, тож дальність виїзду до місця надзвичайних подій часто перевищує десятки кілометрів. Тому рятувальники наполегливо звертаються до населення, керівників  районних, селищних та сільських рад, установ, підприємств, організацій, священнослужителів з нагадуванням вчасно проводити відповідні профілактичні заходи у населених пунктах, біля своїх будинків та дачних ділянок: здійснювати обкоси, прибирати рослинні залишки біля садиб, упорядковувати населені пункти від сміття та сухостоїв, не залишати без нагляду розпалене багаття та не допускати навмисного спалювання трави.          

        Спалювати суху рослинність заборонено! 

       Стаття 77. Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

      Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

      Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

      Стаття 77-1. Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

      Самовільне випалювання рослинності або її залишків

   Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          Стаття 245 ч.1 Кримінального кодексу України. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -

караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

      Стаття 245 ч.2 Кримінального кодексу України. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

       27.02.2017 року проведено комісійний рейд по території району з метою виявлення жителів району, які незаконно випалюють суху рослинність. Зафіксовано 3 таких випадки,  на трьох громадян складено 3 адміністративні протоколи за статею 77-1. Дані випадки трапилися у Новосілко – Гостинівській, Кульчицькій та Чайковицькій сільських радах.      

    У випадку виявлення невеликих загорянь необхідно спробувати загасити їх підручними засобами, затоптати чи закидати піском, а у випадку виявлення сильних пожеж терміново телефонувати у місцеві органи та у Самбірський РВ ГУ ДСНС України у Л/о по тел.101.

                                                                                   02.03.2017 р.

                                                                                  Мар’яна Тонконожко Інженер з пожежно – рятувальних робіт 

                                                                                  12 державної пожежно - рятувальної частини   м.Самбір

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 59 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua