Самбірська

районна державна адміністрація

Світлина від Управління соціального захисту населення Самбірської РДА.Що робити коли твій ворог — близька людина? Як захистити себе та свою сім’ю? Куди звернутись людині, яка зазнала насильства в сім’ї, щоб не стати статистикою жертв насилля? Ці питання, а також про настання кримінальної відповідальності за насильство.

Вперше поняття «насильство» виникло за часів Ярослава Мудрого. Тоді вже була певна відповідальність за насилля. У 1979 році була ратифікована Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яка є частиною українського законодавства. Проте лише у 2002 році був прийнятий закон України про попередження насильства в сім’ї, але він не містив кримінальної відповідальності за вчинення дій, які можна прирівняти до насильства. Це була тільки адміністративна відповідальність. Психологічне, економічне, фізичне — види насильства не можна було кваліфікувати, у законодавстві було прописано лише явні сліди фізичного насилля. За Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, психологічного, сексуального та економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім чоловіком. Цей закон поширюється на ті подружжя, які живуть у цивільному шлюбі. За законом діти матимуть статус потерпілої особи в сім’ї. Також створена «гаряча лінія» для того, щоб людина змогла повідомити про насильство. Суд примусово може направити особу, яка вчинила насильство, пройти корекційну програму. Наразі під питанням стоїть створення єдиного реєстру, у який вносяться дані про особу, яка вчиняла насильство, заносяться дані постраждалих (за бажанням).
У кримінальний кодекс України додана стаття про вчинення насильства. Це уже відповідальність кривдника, яка карається аж до позбавлення волі. Уже за насильство йде не адміністративна, а кримінальна відповідальність. За новим законом поліцейські, які приїхали на виклик, оцінивши ситуацію, можуть заборонити кривднику перебувати у приміщенні з потерпілим, виселивши його на 10 діб, навіть якщо кривдник має право на проживання та помешкання. Також відтепер діятиме заборона підходити до потерпілого на певну відстань. Якщо насилля проводилось над дітьми, то здійснюється заборона спілкування з дітьми та наближення до них. Поліція фіксує здійснення насильства над дітьми та повідомляє дані до Служби у справах дітей та ювенальної превенції. Медичні заклади також мають повідомити відповідним службам про виявлення фізичного, психологічного насилля.
З питань насилля у сім’ї та отримання юридичної, психологічної, інформаційної допомоги звертатись до: У ситуації домашнього насильства головне не мовчати! Також ви можете зателефонувати на Національну гарячу лінію 116 123, фахівці якої вас зможуть проконсультувати та повідомити, куди у вашій області можна звернутися за допомогою.
У Самбірському районі, за допомогою ви можете звернутись до:
1. Правоохоронних органів (поліція). Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутись особисто до Самбірського відділу поліції ГУНП у Львівській області (м. Самбір, вул. С. Бандери, 4) та написати заяву.
2. Медичних установ. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, Ви маєте одразу звернутися до КНП (м. Самбір, вул. Шпитальна, 14) та зафіксувати фізичні ушкодження.
3. Управління соціального захисту населення Самбірської районної державної адміністрації – м. Самбір, вул. Мазепи, 8, каб. № 29 а, тел. 6 03 36. Тут приймуть Вашу заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та залучать відповідні органи та служби, у тому числі, за потреби правоохоронні органи, для надання допомоги Вашій родині.
4. Самбірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – м. Самбір, вул. Мазепи, 8, каб № 2, 3, тел. 3 21 10, 6 06 65. У Центрі Ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації.
5. Служби у справах дітей Самбірської районної державної адміністрації – м. Самбір, вул. Мазепи, 8, каб. № 32, 33, тел. 6 10 09. Якщо у Вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.
6. Самбірського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Самбір, вул. Мазепи, 13, тел. 6 06 54. Працівники та працівниці Центру обізнані з проблемами домашнього насильства і зможуть вам допомогти .

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 64 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua