3 квітня 2019 року у готелі «Дністер» стартувало VII засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.
Зазначимо, що на регіональному рівні Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС у Львові збирається вперше.
Разом з представниками від Уряду України, Представництва ЄС в Україні та Єврокомісії українські та європейські члени Платформи спільно проаналізують виконання Угоди про асоціацію та окреслять пріоритети європейської інтеграції України на 2019 рік.
Участь у засіданні також взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.
«Для Львівщини є стабільним сталий розвиток громадянського суспільства, розвитогк демократії. І, звісно, наш народ, наше населення має давні корені і традиції інтеграції в Європейський Союз і відстоювання європейських цінностей. Саме Львівщина була одною з ініціаторів відстоювання наших прав під час Революції Гідності, Помаранчевої революції, коли над нашою країною нависла певна загроза. Сьогодні ми говоримо про ті досягнення, які ми здобули. Я вважаю, що це – наша спільна робота: країн ЄС, України та громадських організацій. Згідно з соціологією, 80% населення Львівщини підтримують вступ України у Європейське співтовариство та 70% «за» членство у Північноатлантичному оборонному Альянсі. Саме чинний Президент України Петро Порошенко своїми реальними кроками зумів на конституційному рівні закріпити інтеграцію України в ЄС та в НАТО. І це саме те, що український народ відстоював на Майдані і продовжує сьогодні зі зброєю в руках захищати на Сході країни. І це не лише наші цінності - це цінності усієї Європи», - зазначив Ростислав Замлинський.
Окрім того, він відмітив, що на Львівщині реалізують багато ініціатив за підтримки саме ЄС, які є успішними. Серед них: реформа децентралізації; економічна складова, зокрема, залучення інвестицій та розвиток підприємницького капіталу та інші.
«Перед нами сьогодні стоїть багато викликів, але конкретними справами і діями ми можемо досягнути неабияких результатів. Починаючи від успіху об’єднаних територіальних громад і закінчуючи успіхом реалізації проектів Міжнародної технічної допомоги», - додав Ростислав Замлинський.
За підсумками роботи завтра, 4 квітня, Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС ухвалить спільну декларацію, де громадянське суспільство з України та ЄС офіційно звернеться до Києва та Брюсселя з оцінкою та пропозиціями щодо виконання Угоди про асоціацію.
Нагадаємо, що «Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС» (УС ПГС) є частиною Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, що створена у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ПГС є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) - з іншої.
Процес утворення УС ПГС був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет.
УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства - громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців, які затверджені Асамблеєю УС ПГС у відповідності до Регламенту:
Головування в УС ПГС здійснюється на ротаційній основі.