Тривале образливе ставлення, яке має на меті заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або створити негативне середовище у школі для певної людини, називають булінгом. Булінг суттєво відрізняється від типових конфліктів і непорозумінь між друзями або однокласниками.
Булінг — це якщо:
• людині завдали болю, принизили фізично або словесно;
• така поведінка повторюється, хоча може статися й один раз;
• це було зроблено навмисно;
• людина, якій заподіяли шкоду, не може сама захистити себе;
• людина, яка вчинила булінг, має переваги (старша, фізично сильніша, у неї вищий авторитет у групі).
Булінгу може зазнати будь-яка дитина у школі, але жодна не заслуговує на таке ставлення.
Саме з цієї актуальної проблеми, спеціалісти Самбірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марія Федишак та Оксана Павлішак 11 лютого 2019 р. провели профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ» у Освітньому закладі загальної середньої освіти Ι-ΙΙΙ ступенів імені Ігоря Добровольського села Воютичі з учнями 8 класу.
Метою заходу було формування нетерпимості до проявів агресії, розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.
Поряд з тим учням було наголошено на відповідальності за вчинення булінгу.
Підтримка та взаємодопомога дуже важливі для людини, що зазнає насилля, булінгу. Якщо ви стали свідком такої ситуації, не можна бути байдужим, треба намагатися припинити насилля, за потреби покликати на допомогу, або телефонуйте на «гарячу лінію» з питань насильства, жорстокого поводження та захисту прав дітей: (0236) 6-06-65.