Під час зустрічі обговорили підтримку ВПО, які проживають в області, інвестиційний потенціал регіону та спільні проєкти.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні Мартіна Оберга. Під час зустрічі вони обговорили виклики, з якими наша область стикнулася від початку повномасштабної війни.
Першочергово очільник Львівщини подякував усьому шведському народові за підтримку України у боротьбі проти російського агресора, а також розповів про ситуацію з внутрішньо переміщеними особами, інвестиційний клімат регіону та спільні українсько-шведські проєкти.
«Щодо ВПО, зараз ситуація дещо стабілізувалась. Офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у нас – 240 тисяч. Значна частина – це люди пенсійного віку та інвалідністю, а також діти-сироти, яких привозили цілими організованими групами. Щоб усіх їх розселити, ми почали реконструювати гуртожитки, створювати модульні містечка, розширювати відділення соціальних та медичних закладів. Та навіть врахувавши це, обласні заклади переповнені», – повідомив Максим Козицький.
Він також розповів, що Львівщина є хабом для лікування та реабілітації військовослужбовців. Третина лікарень області надає допомогу військовим.
«У шведському парламенті усі партії підтримують Україну і ми прагнемо зробити свій внесок у вашу перемогу. Бути Послом в Україні для мене честь, однак я не можу стримати емоції, коли чую і бачу, що коїть росія на вашій землі. Зі свого боку я буду підтримувати спільні шведсько-українські проєкти та закликатиму наших інвесторів робити те саме», – запевнив Мартін Оберг.
Станом на зараз на Львівщині представлені 16 компаній зі шведськими інвестиціями. Разом з тим, у нас є спільні неекономічні проєкти. До прикладу, торік компанія SALAR International організувала для громад Львівщини навчання у сфері місцевого самоврядування та політики децентралізації.
Максим Козицький підкреслив, що Львівщина є відкритою та готовою до тіснішої співпраці зі шведським бізнесом в плані залучення інвестицій. Не менш важливою залишається культурна галузь.
«Європейці лише зараз почали відкривати для себе українську культуру та мистецтво. У нас є круті колективи, які має почути увесь світ. У травні торік Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика виступив у Стокгольмі на фестивалі «Українська весна». Тоді на концерті були члени Європарламенту та шведська королівська родина. Це крутий досвід. Ми готові його масштабувати», – додав очільник Львівщини.