Самбірська

районна державна адміністрація

Подати декларації про свою господарську діяльність з обробки відходів можна до жовтня

Щоб отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, необхідно подати заяву до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та додати до неї документи.

Уряд ухвалив рішення продовжити термін дії поданих суб’єктами господарювання декларацій про провадження господарської діяльності щодо здійснення операцій з оброблення відходів.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінет Міністрів України від 31.10.2023 №1137» цей термін продовжили на 4 місяці, тобто до 9 жовтня.

Підприємства, які подали декларації, можуть працювати за ними ще чотири місяці, але впродовж цього часу необхідно зібрати всі документи та отримати дозвіл на операції з оброблення відходів. 

Як зазначає Міндовкілля, компанії, які не подали раніше декларації,  і хочуть вести  відповідну діяльність, мають отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів до початку такої діяльності.  Це стосується усіх підприємств,  які  проводять хоч якісь операції з оброблення відходів  (відповідно до свого технологічного циклу). 

Для того, щоб отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, необхідно подати заяву до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та додати до неї документи.

З Порядком видачі, відмови, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів  можна  ознайомитися за посиланням: http://surl.li/olqbl .

Нагадаємо, що дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів є безстроковим, крім дозволу на захоронення відходів, який видається на розрахунковий строк експлуатації полігона.

«Це важливий крок, який дасть бізнесу додатковий час для завершення процесу отримання необхідних дозволів на оброблення відходів. Рішення Уряду дозволить підприємствам забезпечити відповідність новим стандартам і продовжити роботу в правовому полі, аби їх діяльність не завдавала шкоди людям та довкіллю. Закликаю всіх відповідально підійти до виконання цих вимог та скористатися наданою можливістю», -  зазначила т. в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик.

Звертаємо увагу, що міністерство планує в межах експериментального проєкту встановити спрощену процедуру отримання дозволів для підприємств, які працюють з відходами, що не є небезпечними та мають мінімальний вплив на довкілля.

До прикладу, це стосуватиметься суб’єктів господарювання, що здійснюють збирання/перевезення відходів, що не є небезпечними, а також проводять операції сортування, дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння (природнім шляхом), подрібнення відходів та інше. Також це стосується компаній, які використовують відходи деревини для виробництва теплової енергії для внутрішніх потреб і підприємств, що самостійно захоронюють свої відходи на власних полігонах (на місці утворення відходів). Відповідний проєкт постанови вже пройшов громадське обговорення  і переданий на затвердження Уряду.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 204 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua