Самбірська

районна державна адміністрація

Вперше На Львівщині Стартували Змагання З Паралімпійського Та Дефлімпійського Плавання (29)

Змагання проводять на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. Беруть участь понад 120 дітей з 19 областей.

Сьогодні, 27 травня, очільник Львівщини Максим Козицький відвідав Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України (НКСІУ). Тут відбулося відкриття ХХХІ Всеукраїнської спартакіади для дітей з інвалідністю з паралімпійського та дефлімпійського плавання «Повір у себе», що триватиме до 29 травня. Спартакіаду присвятили 33 річниці Незалежності України. Учасники – понад 120 юнаків та дівчат молодшої та старшої вікових груп з ураженнями опорно-рухового апарату, порушенням зору, слуху, розумового та фізичного розвитку з 18 областей та міста Києва. Найбільше учасників у команді з Києва – 14 осіб, а також по 12 дітей – Волинська, Дніпропетровська та Полтавська області. 

Привітав учасників змагань начальник Львівської ОВА Максим Козицький 

«Дякую кожному, хто долучився до організації змагань і тим, хто бере участь. Учасникам бажаю показати свій найкращий результат, перемоги та емоцій. Вірю в перемогу кожного з вас! Дивлячись, на те, як діти здобувають свої медалі, вірю, що здобудемо перемогу у цій важкій війні», – додав Максим Козицький.

Завдяки змаганням Спартакіади постійно оновлюється склад національних збірних команд України з видів спорту, у яких можуть змагатися особи з інвалідністю. Значний відсоток складу національних збірних команд України, які беруть участь у Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, складають переможці та призери Спартакіади. Серед учасників змагань 5 осіб входять до складу національних збірних команд України з в плавання та параплавання, а саме:

  • основний склад: Анастасія Дитяткова, 2009 р.н., Херсонська обл., порушення слуху, МСУ, та Ярина Попова, 2010 р.н., Донецька обл., тотально незряча, КМСУ;
  • кандидати: Надія Бондаренко, 2009 р.н., м. Київ, Аліна Горбаньова, 2009 р.н., Одеська обл., в обох – порушення слуху;
  • резерв збірної: Вікторія Леонтьєва, 2009 р.н., м. Київ, пересувається на кріслі колісному.

Це вперше змагання проводять на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. Організаторами є Національний комітет спорту інвалідів України спільно з Українським центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ, що розташований в селі Яворів у Боринській громаді, діє вже 18 років, починаючи з 2006 року, та займає площу 186 гектарів. На території є два котеджі для спортсменів, готель, який може розмістити до 300 людей, а також реабілітаційно-відновлювальна база. З початку повномасштабного вторгнення Центр одним з перших в Україні розпочав надавати послуги реабілітації для тих, хто втратив своє здоров’я, захищаючи незалежність і територіальну цілісність нашої держави. 

Сьогодні відбулося відкриття басейну, який по вимогах інклюзії та доступності є унікальним не лише в межах Львівщини, але й України загалом. Так, тут працюють реабілітаційно-відновлювальний та реабілітаційно-спортивний басейни, що є унікальними за рівнем безперешкодності і доступності для всіх людей, у тому числі для людей з інвалідністю усіх нозологій. Центр також є одним з основних співреалізаторів обласного проєкту розвитку адаптивного спорту «Ліга Нескорених».

За словами начальника Львівської ОВА, за період зі серпня 2022 по травень цього року послуги з реабілітації отримали майже 300 осіб, зокрема, й люди з наслідками тяжких поранень, таких як черепно-мозкові травми, інсульти, спинномозкові травми.

«Ми підтримуємо діяльність Центру коштами обласного бюджету, за них фахівці надають послуги з реабілітації, оздоровлення нашим воїнам та забезпечують їхню соціальну адаптацію. 

Символічно, що цей центр побудований на вулиці Рівних прав та можливостей. Наша держава буде розвиватись тоді, коли ми створимо рівні права та можливості, це те, на чому наголошує Перша леді України Олена Зеленська. 

Завдання держави – дати безбар’єрний доступ кожному, саме на прикладі вашого реабілітаційного центру бачимо, якими мають бути рівні можливості», – додав Максим Козицький.

Як розповіла директорка Західного спортивно-реабілітаційного центру Національного комітету спорту інвалідів України Наталія Рода, завдяки роботі Центру ті люди, які мають проблеми зі здоров’ям, почали не лише займатися спортом, а й досягають високих результатів.

«Колись Центр спеціалізувався на зимових видах спорту, проте з 2014 року ми розширили коло послуг.

Наразі на постійній основі, завдяки Львівській ОВА, ми проводимо реабілітацію постраждалих від війни.

Найважче і найголовніше – навчити людей сприймати себе повноцінно. Та можу з упевненістю сказати, що тут люди отримують шлях в життя. 

Ми маємо контакт з усіма військовими госпіталями у Львівській області, а також потрапити до нас можна через систему Інваспорт.

У нас дуже зручне розташування та транспортна розв’язка: біля нас траса державного значення, залізнична колія, тому дістатися сюди можна з усіх регіонів України. Центр розташований на горі 850 м над рівнем моря, в умовах природної гіпоксії тренування дуже корисні для наших спортсменів. 

Групи формують за нозологіями, під певну групу підбираємо склад реабілітологів. Всі рішення команда реабілітологів приймає колегіально. Тренування у Центрі тривають з 6 ранку до 22 вечора. Кожна команда щодня займається за своїм графіком. 

Реабілітація – це цікавий процес, іноді надважкий. У середньому час перебування у нас – 30 днів, це той період, за який людина може відновитися, повернутися на передову або до звичайного життя», – додала Наталія Рода. 

Головний реабілітолог ЗРСЦ Максим Віноградов пояснює, у Центрі є тренувальна база, що включає багато складових, які дозволяють відновитися. Зокрема, це лижні та лижеролерні траси, біатлонний стадіон, де можуть тренуватися і паралімпійці в тому числі, реабілітаційно-спортивний корпус, у якому є тренажерні зали.

«Спортивно-реабілітаційну підготовку забезпечує обладання в реабілітаційному залі, де є набір тренажерів, різноманітні стінки, вертикалізатори. Маємо тренажери преміум класу для тренування всіх груп м’язів, зокрема для верхніх кінцівок, спини і тулуба. В багатопрофільній залі організовуємо стрільбу з лука, єдиноборства, сухе плавання, греблю.

Користуємося перевагами розташування: організовуємо походи в гори. На вулиці облаштовані зони для легкої атлетики, є сектор для стрибків в довжину, маємо сертифіковану біатлонну трасу, протяжністю 5 км з переміною висоти до 80 м. 

Тут є своя конюшня, озеро для спортивної рибалки. Для релакс-процедур: соляна кімната, комплекс саун, масажні кабінети, майстерня, де можна щось зробити своїми руками. Маємо спеціально адаптоване авто для ручного керування, завдяки чому можемо ознайомити хлопців з спеціальною системою керування. Все, аби вони могли повернутися з Центру адаптованими до життя», – зазначає фахівець. 

Читайте такожПредставниці Львівської обласної Школи вищої спортивної майстерності – призерки Чемпіонату Європи зі стрільби стендової серед юніорок 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 143 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua