Після викидання штучні квіти залишаються у природі на десятиліття, а то й на століття, руйнуючи довкілля та шкодячи флорі і фауні. Штучні квіти не тільки забруднюють довкілля, але й можуть мати шкідливий вплив на екосистему.
Вони можуть стати пасткою для різних видів тварин, включаючи птахів і комах, що може призвести до їхньої смерті або травм. Крім того, пластик може руйнувати ґрунт та перешкоджати нормальному росту рослин, що впливає на біорізноманіття в конкретному регіоні.
Щоб зменшити негативний вплив пластикових квітів на довкілля, департамент екології та природних ресурсів ОВА закликає жителів області звернути увагу на альтернативні варіанти декорування, такі як:
«Останнім часом жителі області починають відмовлятися від пластику, більше висаджують живі квіти, але ще є багато людей, яким важко відмовитися від звичок, що складалися роками. Варто зрозуміти, що в сучасному світі потрібно бути екологічно свідомим, віддавати перевагу справжньому там, де можна уникнути штучного», - наголосила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.