Самбірська

районна державна адміністрація

Фото Дія

Відтепер вступати до закладів вищої освіти чи влаштовуватися на роботу можна без купи ксерокопій — достатньо поширити електронний освітній документ.

Вже з 2022 року команда управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА активно співпрацює з навчальними закладами для впровадження сервісів Дії. Вони призначені для того, щоб люди могли використовувати свої цифрові документи без будь-яких обмежень. У Львівській області вже успішно впровадили сервіси Дії в 825 закладах освіти. Сервіси, такі як Дія. QR – для отримання копій цифрових документів та Службовий акаунт – для перевірки їх дійсності, стали необхідним інструментом для спрощення багатьох процесів у навчальних закладах.

«У сучасному світі, де цифрові технології стають необхідною складовою у всіх сферах нашого життя, освіта не може залишатися осторонь. Впровадження цифрових інструментів у освітній процес стає необхідністю, яка дозволяє полегшити багато процедур для студентів,учнів та вчителів. Одним з ключових кроків у цьому напрямку є впровадження сервісів Дії в закладах освіти», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.

Якщо ж ви втратили атестат чи диплом — у кілька кліків можна отримати інформацію в електронній формі. У застосунку Дія тепер відображаються:

 • атестат/свідоцтво про базову загальну середню освіту;
 • атестат/свідоцтво про повну загальну середню освіту;
 • свідоцтво про робітничу кваліфікацію;
 • диплом кваліфікованого робітника;
 • диплом фахового молодшого бакалавра;
 • диплом молодшого спеціаліста;
 • диплом молодшого бакалавра;
 • диплом бакалавра;
 • диплом спеціаліста;
 • диплом магістра;
 • диплом доктора філософії;
 • диплом доктора мистецтва.

Щоб освітні документи відобразилися у Дії, треба оновити застосунок. Вони підтягуються автоматично, якщо наявні в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Інформацію з додатків документів про освіту зʼявиться пізніше.

Нагадаємо, у 2023 році Львівщина стала лідером серед інших областей по кількості підключених партнерів Дії , а саме + 3778 партнерів. 

«Застосування цих сервісів стало особливо актуальним у таких ситуаціях як  вступ до навчального закладу, ідентифікація особи при вході, поселення в гуртожиток, оформлення читацького квитка у бібліотеці та отримання пільг для навчання. Це дозволяє зробити багато процедур більш зручними та ефективними для всіх учасників освітнього процесу.

Освітні документи в Дії відкривають нові можливості для освітян та навчальних закладів. Вони є потужним кроком до впровадження режиму «paperless» у освітній сфері. «Paperless»  означає, що усі процеси та документи переходять у цифрову форму, і не потрібно використовувати паперові версії. Наступним важливим етапом буде реалізація можливості  «шерингу» (передачі) копій цих документів. Це відкриває нові перспективи для забезпечення доступності та зручності у освітній сфері, а також сприяє подальшому розвитку цифрової трансформації в освіті.

Отож попереду потужна робота управління з питань цифрового розвитку спільно з керівниками закладів освіти, щоб реалізувати можливість для громадян передати копії своїх освітніх документів завдяки не лише Дія.QR чи перевірки дійсності документів зі Службовим акаунтом, а й розвиток інформаційних систем закладів вищої освіти для впровадження повноцінного шерінгу», – додав Максим Столярчук.

Читайте також: «Доступність послуг в Україні: досягнення та вик

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 302 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua