Самбірська

районна державна адміністрація

Нпц

Курси триватимуть два місяці.

Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей разом з GIZ Україна розпочинає набір на короткотривалі безоплатні курси з професії «Електрозварник ручного зварювання».

Подати заяву можна за адресою: м. Червоноград, вул. В. Стуса, 15. 

Термін прийому заяв до 22 березня 2024 року. Навчання триватиме два місяці. Початок 1 квітня. 

Директор ліцею Руслан Онишкевич повідомив, що курси організовані відповідно до Меморандуму про співпрацю, підписаного між ліцеєм і GIZ Україна. Меморандум підписали в межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що втілює GiZ Ukraine за дорученням Уряду Німеччини. 

Нагадаємо, що Львівщина стала пілотною областю для цього проєкту, мета якого – справедлива трансформація вугільних регіонів, зокрема Червоноградського. 

«Хочу наголосити, що це безоплатні курси. Цільова аудиторія – незайняте населення Червонограда, колишні шахтарі, які вирішили набути нові професійні навички, внутрішньо переміщені особи. Навчання пройдуть 30 осіб, за його результатами вони отримують відповідні сертифікати», – наголосив директор Червоноградського професійно гірничо-будівельного ліцею Руслан Онишкевич.

Додамо, що за останні п’ять років Львівська ОВА інвестувала близько 500 млн грн у розвиток професійно-технічної освіти в області. Зокрема, торік 40 млн грн вклали у створення навчально-практичних центрів при закладах професійної та професійно-технічної освіти. І станом на зараз, у Львівській обласні працює вже 45 таких Центрів. 

«Перенавчання незайнятого населення, ветеранів війни, ВПО – завдання на найближчі десять років. Через війну та міграції відбулися конфігурації на ринку праці. Відтак зараз стоїть гостра потреба у кваліфікованій, фаховій робочій силі. Змінюються запити і на них потрібно оперативно реагувати. Саме тому ми розширюємо в закладах ПТО ліцензії з перенавчання, створюємо кваліфікаційні центри. Ми будуємо гнучку систему навчання щодо закриття потреб на ринку праці. Курси, які стартують на базі Червоноградського гірничо-будівельного ліцею – це продовження того, що ми робимо спільно з НМЦ і донорами з березня 2022 року. Тішить, що дедалі більше людей хочуть перенавчатися і є організації, такі як GIZ, що надають підтримку у цьому напрямку», – зазначив начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус.

У Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї створили три НПЦ: з будівельної галузі (з майстернею механічної обробки деревини), автомобільний, а також з напрямку технології зварювальних робіт. Незабаром у закладі відкриють ще один НПЦ – з альтернативної енергетики.

Разом з тим цьогоріч департамент освіти і науки Львівської ОВА скерував 14 заявок у МОН на державний конкурс щодо створення нових НПЦ. 

До теми: Професії майбутнього: як змінюється профтехосвіта на Львівщині 

Довідка:

GIZ – це Німецьке товариство міжнародного співробітництва (нім. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH), що діє в Україні за дорученням Федерального Уряду Німеччини. 

На сьогодні близько 440 українських та понад 70 міжнародних співробітників GIZ працюють над 35 проєктами в Україні.

Читайте також: У Червонограді відкрили сучасний Навчально-практичний центр операторів цивільних безпілотних апаратів 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 64 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua