Самбірська

районна державна адміністрація

Відбулися Конгресові Слухання «Відновлення і розвиток регіонів у контексті підготовки вступу України до ЄС»

До заходу онлайн долучилась Львівщина.

15 вересня відбулися Конгресові слухання на тему: «Відновлення і розвиток регіонів у контексті підготовки вступу України до ЄС»

Конгресові слухання є майданчиком відкритого і прямого діалогу між представниками центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, обласних рад, місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, проектів МТД, експертів, які залучені до розробки та реалізації нової державної регіональної політики, задля порозуміння та співпраці, у тому числі в реалізації Дорожньої карти щодо вступу України в ЄС.

Організували слухання Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, Палата регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за підтримки Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD.

Заступник керівника Офісу Президента України і Виконавчий секретар Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Олексій Кулеба зауважив, що одним із завдань України на шляху до євроінтеграції є актуалізація державної та регіональної стратегії розвитку.

Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький до цього процесу має долучитись кожна громада.

«Львівщина станом на сьогодні аналізує виконання першого етапу Стратегії розвитку регіону (2021-2023 роки) та напрацьовує План заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії Львівської області на період 2021-2027 років»,-  зауважив очільник області.

Джон Галлахер, керівник проєкту UCORD наголосив, що в центрі уваги України, яка рухається шляхом євроінтеграції, повинна бути Людина.

«Коли ми обговорюємо регіональний розвиток і перспективи вступу України до Європейського Союзу, легко загубитися у величезній кількості політик, правил, програм. Але, перш за все мова має йти про громади, про людей, які працюють разом, щоб створити спільне майбутнє. Цього тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вступ до ЄС «вимагає важкої роботи та лідерства». Це про лідерство, яке вміє чути і цінувати голос людей, незалежно від того, хто вони і звідки. Таке лідерство відчувається тут, сьогодні, на Конгресових слуханнях. Цей захід є маяком, який нагадує нам про важливість об’єднання та обміну нашими знаннями й досвідом. SDC та Проект UCORD прагнуть підтримувати згуртовані громади та сприяти діалогу в регіонах, що робить органи місцевого самоврядування причетними до усіх майбутніх планів та дій з відновлення й розвитку територій».

Дмитро Ливч, експерт проєкту UCORD, Центр економічного розвитку зазначив, що Європейська інтеграція та економічне відновлення – це два поєднані процеси.

«Наша економіка вистояла, але збитки складають понад 400 млрд доларів. Ми не говорили про роль приватного сектору, зате багато сказали про роль ЄС і доступу до європейського ринку. Приєднання України до зони вільної торгівлі буде впливати на різні наші регіони по-різному. Суб’єктність громад починається з економіки. Але вона багато в чому залежить від того, наскільки громади готові бути учасниками процесу відновлення. Нам важлива координація громад на рівні регіонів. Над однією зі стратегій відновлення – в Одеській області – ми вже працюємо. Перед нами стоїть багато викликів. Минулоріч ми аналізували понад 20 кейсів повоєнного відновлення. Третину з них було забезпечено завдяки співпраці приватного і державного секторів».

Томаш Остропольські, радник з питань децентралізації і реформи публічної адміністрації Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що децентралізація та регіональний розвиток займають особливе місце в процесі підготовки до вступу України до ЄС, є частиною фундаментальних засад розширення ЄС і матимуть центральну роль в цьому процесі. Він висловив сподівання, що попри війну, Україна обов’язково виконає свої зобов’язання у реалізації реформ. За його словами, багато норм у законодавстві України щодо регіональної політики втратили актуальність і саме над цим потрібно працювати та імплементувати нові розробки до законодавства щодо засад державної регіональної політики.

Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, розповіла про План відновлення України, який фокусується не тільки на процесі відбудови інфраструктури, а й на питаннях євроінтеграції. 

Радник заступника керівника Офісу Президента України Артем Гусак, розповів про новий майданчик для згуртованої комунікації та координації – регіональні офіси міжнародного співробітництва, які віднедавна працюють в усіх областях України при обласних військових адміністраціях. За його словами, офіси вже показали результат у налагодженні співпраці з іноземними партнерами. Офіси об’єднують на своїх засіданнях, координаційних зустрічах та форумах внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів – громади, обласну владу, агенції регіонального розвитку, громадські організації, бізнес. За територіальним та кластерним підходом офіси також влаштовують багатосторонні зустрічі з міжнародними партнерами, де їхня мета – актуалізувати потреби та давати свої пропозиції і проекти, активізувати співпрацю з регіонами-партнерами, містами-побратимами тощо.

Голова Польських Регіонів, Маршалек Західнопоморського воєводства Республіки Польща Ольгред Геблевич запропонував співпрацю Конгресу місцевих та регіональних влад для активізації міжнародного міжрегіонального співробітництва України, яке допоможе Україні стати членом ЄС.

«Мій регіон – найвіддаленіший до України. Загалом у Польщі є 16 регіонів, і кожен з них має щонайменше одного партнера в Україні. Іноді навіть більше. Мій регіон співпрацює з Миколаївською областю і зараз ми підписуємо договір про співпрацю з Одеською областю. Я думаю, було б добре заснувати співпрацю з Конгресом місцевих та регіональних влад. У нас багато спільних інтересів. Тепер наша організація регіонів є досить сильною, бо у нас є дуже багато обов’язків – від лікарень до залізниць та культурних інституцій. Ми розподіляємо європейські гроші на регіональному рівні. Завдяки європейським коштам працювати набагато легше. Це важливо, особливо зараз, коли формується майбутнє України. Україна може вчитися на нашому досвіді, яким ми радо готові ділитися».

Марина Бриль, заступниця керівника проєкту UCORD відзначила важливість обговорення широкого кола питань згуртованості та регіонального розвитку України, зазначивши, що сьогоднішні Конгресові слухання матимуть продовження у конкретних рекомендаціях для суб’єктів державної регіональної політики. За результатами слухань, Марина Бриль зазначила, що UCORD підготує узагальнюючий документ, на основі якого можна буде конкретизувати рекомендації для субʼєктів регіональної політики.

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода висловив вдячність Посольству Швейцарії в Україні та Швейцарсько-українському проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» за підтримку важливих змін в Україні. Він звернув увагу на ключову тезу Конгресових слухань, яка «червоною лінією» пройшла через все обговорення.

«Сьогодні в один голос звучала настанова для  побудови та реалізації дієвої державної регіональної політики, яка, серед іншого, має вирішальний вплив для членства України в ЄС і ця настанова звучала так: «Стратегічно плануйте!!! Плануйте, як генерал Залужний, а не просто куди-небудь «стріляйте». Треба вигравати бої і в регіональній політиці. А це, в першу чергу, ми повинні піднімати економіку, створювати робочі місця, ми повинні мотивувати людей розвиватися. Це величезна робота для громад і регіонів».

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 243 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua