Самбірська

районна державна адміністрація

Зустріч із представниками міжнародної організації Mercy Corps

Йшлось про допомогу релокованому бізнесу Львівщини та підтримку ВПО.

Сьогодні, 23 листопада, очільник Львівської ОВА Максим Козицький поспілкувався з представниками організації Mercy Corps, яка працює в Україні і сприяє підтримці людей, які постраждали внаслідок вторгнення росії. 

«Наша організація почала працювати тут після початку повномасштабної війни. Ми допомагаємо жителям фронтових територій або тим, хто хоче виїхати. Підтримуємо людей, які змушені були переїхати в інші області України або в сусідні країни. Зазвичай це фінансова допомога, консультації меценатів, налагодження комунікації з службами щодо психологічної чи медичної допомоги. Ми зацікавлені в тому, щоб розширити роботу та співпрацювати в будь-якому напрямі, закривати конкретні запити», — зазначила заступниця директора з реагування в Україні Кара М Бак. 

В межах зустрічі обговорили можливості для співпраці у сфері релокації бізнесу. Адже підприємства, які переїжджають у Львівську область, перевозять і працевлаштовують тут ВПО.  

«Львівщина – перша область в Україні, яка запровадила регіональну підтримку бізнесу. Є три напрями допомоги, перший — надання грантів для релокованого бізнесу за умови реєстрації роботи на Львівщині.  Другий – ваучерові підтримка бізнесу, отримання послуг щодо сертифікації продуктів тощо. Третій –  грантова допомога на закупівлю обладнання для підприємств легкої, харчової промисловості і машинобудування. Також активно працюємо з неурядовими донорськими організаціями в частині підтримки бізнесу. В нас в області працює 30% всіх релокованих підприємств країни, також ми є лідерами за кількістю новостворених установ в час повномасштабної війни. Будемо вдячні за будь-яку підтримку, адже це допомога економіці і людям», – наголосив Максим Козицький. 

Зі свого боку, представниця Mercy Corps зауважила, що організація зараз впроваджує програму, яка спрямована на допомогу малому бізнесу. Тому цей напрям співпраці є дуже актуальним. 

Окрім цього, обговорили створення місць проживання для ВПО. У Львівській області діє програма ремонту гуртожитків від закладів профтехосвіти. Максим Козицький розповів, що зараз ремонтують 25 об’єктів, до кінця року планують створити 5 тисяч місць – це кімнати або квартири, де люди будуть мати особистий простір. 

Очільник області розповів і про роботу консультативно-координаційних центрів у районах Львівщини, де ВПО надають гуманітарну, юридичну, психологічну допомогу тощо. Таких центрів в області зараз є 10.

«Ми створили 10 консультативно-координаційних центрів, основна допомога, яку там надають – гуманітарна. У центрах працюють менеджери, яких координує ЛОВА. Надають і юридичну допомогу для людей, які приїхали без документів, потребують відновлення соціальної допомоги. Також підтримуємо людей психологічно. Для цього підписали меморандум про співпрацю з 28 організаціями,  які делегують юристів, психологів і закривають запити на централізовані переліки допомоги. Для нас було б цінно налагодити комунікацію і з вашою організацією та залишатись на зв’язку», — підкреслив Максим Козицький. 

Він додав, що найбільше люди зараз потребують теплого одягу, обігрівачів тощо. Тобто того, що є необхідним у зимовий період. 

Довідка: 

Глобальна неурядова організація гуманітарної допомоги Mercy Corps працює в Україні і сприяє підтримці громадян України, які постраждали та/або страждають внаслідок війни з РФ, через надання фінансової допомоги в першу чергу. Також при потребі роздає продовольчі набори, засоби гігієни, товари для медичних закладів. Раніше в Польщі, Румунії та Молдові надавали місця для проживання, юридичну допомогу та перевезення для тих, хто рятувався від війни. 

Mercy Corps очолює Консорціум з надання грошової допомоги в Україні (UCC) в партнерстві з NRC та PIN. Мета цієї ініціативи – грошова та негрошова допомога для 730 тисяч осіб. Наразі Mercy Corps співпрацює з більш як 50-ти організаціями громадянського суспільства (ОГС) в Україні, Польщі, Румунії та Молдові для забезпечення пріоритетних потреб українців, які шукають безпеки.

В Україні офіси Mercy Corps розгорнули в Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 76 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua