Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу Догляд за посівами ріпакуНа території району ріпак входить у фазу початку бутонізації. Це критичний період розвитку культури, коли особливо уважно слід стежити за фітосанітарним станом посівів, але погодні умови останніх днів не дають змоги провести обробіток від шкідників.

На даний час можливі проблеми з розвитком шкідників на посівах ріпаку, на рослинах майже повсюди відмічається наявність прихованохоботників та особливо ріпакового квіткоїда — одних з найнебезпечніших для культури шкідників, які можуть значно зменшити майбутній урожай при відсутності контролю.

З метою запобігання сплеску чисельності шкідників слід проводити негайні обробки рекомендованими для культури інсектицидами, але цьому на заваді поки що стоїть погода.

Низькі температури, особливо вночі, зупиняють розвиток і пригнічують активність харчування комах, тому ефективність застосування хімічних речовин буде дуже низькою. Воно лише призведе до перевитрати пестицидів. Для більшості діючих речовин потрібно очікувати підвищення температури до рекомендованих виробниками меж.

Але підвищення температури призведе й до більш активного розселення шкідників та посилення пошкоджень. Тому агрономам слід бути насторожі й провести захист посівів за першої змоги, щоб мінімізувати втрати врожаю.

До того ж, запізнення з обприскуванням може завдати шкоди медоносним бджолам, якщо воно співпаде з початком цвітіння культури.

 

 

                                                                Державний фітосанітарний інспектор Михайло Ясінський

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 107 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua