Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу БЕЗПЕКА РОБОТИ З ПЕСТИЦИДАМИВже скоро з приходом першого тепла у агроформуваннях району розпочнуться роботи по застосуванню засобів захисту рослин, спочатку протруєння насіння зернових культур, а потім і обробки посівів пестицидами. Постає закономірне запитання — хто буде працювати з пестицидами, чи підготовлені вони до роботи? Адже робота з пестицидами несе ризик для здоровя та життя працівників.

Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств і організацій, що їх застосовують. Усі роботи з хімічного захисту рослин повинні проводитись особами, які мають допуск до роботи з пестицидами та агрохімікатами, виданий Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області. Особи, які залучаються до роботи з пестицидами (постійно чи тимчасово), щорічно в обов'язковому порядку проходять медичний огляд та інструктаж із техніки безпеки, що реєструється у спеціальному журналі.

До роботи з пестицидами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні і жінки годувальниці, а також особи, які мають медичні протипоказання (різні види хронічних захворювань, викладені у спеціальному переліку ДСП 8.8.1.2.001-98). 

Тривалість робочого дня при роботі з токсичними пестицидами 1 і 2 класів небезпеки - 4 години (з доопрацюванням 2 години на роботах, які не пов'язані з пестицидами); з токсичними пестицидами 3 і 4 класів небезпеки - 6 годин.

Особи, які виконують роботи, що пов'язані з контактом із пестицидами, обов’язково повинні користуватися засобами індивідуального захисту.

Важливим заходом профілактики отруєнь є дотримання строків безпечного виходу людей на площі, які оброблені пестицидами. Строки виходу людей на оброблені пестицидами площі для проведення ручних робіт 7 днів, механізованих - 3 дні (див. “Перелік" пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” щодо використання конкретного препарату).

Керівництво сільськогосподарського підприємства за 3 дні до початку проведення захисних заходів повинно повідомити Сільську раду і пасічників.

Працюючі з пестицидами повинні суворо дотримуватися правил особистої гігієни. Під час робіт забороняється їсти, пити, палити.

Для обмеження забруднення пестицидами продукції рослинництва необхідно суворо дотримуватися встановлених для кожного препарату регламентів. Не можна використовувати препарати, які не рекомендовані для використання в приватному секторі. 

Охорона здоров'я людей, які зайняті на проведенні хімічних заходів захисту рослин і виконують інші види робіт щодо догляду за посівами на оброблених пестицидами полях, а також забезпеченні санітарних норм якості сільськогосподарської продукції, вимагають суворого дотримання гігієнічних регламентів застосування пестицидів.

 

 

                                                          Державний фітосанітарний інспектор Михайло Ясінський

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 223 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua