У Державному бюджеті України на 2017 рік на програми підтримки для виробників сільськогосподарської продукції виділено 5,5 млрд. гривень, в тому числі по загальному фонду – 2,2 млрд. грн, по спеціальному – 3,3 млрд. грн. Фінансова підтримка спрямовуватиметься за наступними напрямами:
- підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 75 млн. грн.,
- підтримка галузі тваринництва – 170 млн. грн.,
- здешевлення відсотків за кредитами – 300 млн. грн.,
- надання кредитів фермерським господарствам – 65 млн. грн.;
-фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі та фінансова підтримка сільгоспвиробників 4 838 млн.грн.
Слід зазначити, що з 01.01.2017 р. виключено з Податкового кодексу України ст. 209 (спецрежим з ПДВ для сільгосптоваровиробників). Водночас відповідно до змін внесених до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції сільськогосподарським товаровиробникам, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, надаватиметься бюджетна дотація.
Право на отримання бюджетної дотації мають сільськогосподарські товаровиробники, які здійснюють такі види діяльності:
- вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів таких як картопля тощо;
- вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, вирощування ягід і їстіивних горіхів;
- розведення великої рогатої худоби, коней, свиней, свійської птиці, інших тварин та виробництво м’яса;
- перероблення молока, виробництво масла, сиру та сметани;
- виробництво яєць та яєчних продуктів. 9 січень, 2017 / № 1 (48)
Для отримання державних дотацій сільськогосподарські товаровиробники мають бути внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації с/г товаровиробник подає до Державної фіскальної служби (ДФС) за місцем свого обліку як платника ПДВ заяву, згідно встановленої форми. Заява подається безпосередньо керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень.
У заяві зазначаються:
- підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру;
- перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації.
Відмовити у внесенні до Реєстру орган ДФС може, якщо за результатами розгляду заяви встановлено, що:
- сільгосптоваровиробник не відповідає вимогам щодо питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у вартості всіх товарів, поставлених сільськогосподарським товаровиробником (75% і більше),
- або якщо сільгосптоваровиробник не зареєстрований платником ПДВ, або щодо такого товаровиробника прийнято рішення про припинення.
У разі відсутності підстав для відмови, дані про такого сільгосптоваровиробника вносяться до Реєстру протягом трьох робочих днів після надходження від нього заяви.