Самбірська

районна державна адміністрація

Про сплату майнових податків

Під час проведення інформаційних зустрічей з платниками податків фахівці Самбірської ДПІ акцентують увагу на актуальних питаннях щодо застосування податкового законодавства. 

Одним із  найактуальніших питань сьогодення є  сплата  майнових податків, зокрема, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю.  Так, податківці наголошують, що сплата  громадянами майнових податків здійснюється на підставі  податкового повідомлення - рішення, яке формується податковим органом та  до 1 липня направляється  за місцем реєстрації платника, наявним в інформаційних базах податкової служби.

Начальник Самбірської ДПІ Михайло Білий  звертає увагу громадян, що  своєчасне отримання  ППР та  своєчасна сплата  напряму залежать від актуальності  облікових даних платника у  Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Та нагадує громадянам, що відповідно до вимог Податкового кодексу України  при зміні адреси реєстрації, фізичні особи зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін. Для повідомлення податкової служби про зміну місця проживання необхідно заповнити та подати заяву за формою № 5-ДР особисто, або через представника до ДПІ за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якої ДПІ.

Якщо ж платник не повідомив про зміну місця реєстрації – податкове повідомлення для сплати податку буде надіслано на стару адресу, а це може призвести до виникнення податкового боргу та застосування штрафних санкцій.

Також, Михайло Білий зазначив, що у разі якщо громадянин після отримання податкового повідомлення-рішення на сплату податку на нерухомість чи земельного податку виявить розбіжності між даними, які зазначені в такому повідомленні – рішенні і документами на власність майна, такий громадянин може звернутися до податкової інспекції та провести звірку. Якщо за результатами звірки будуть виявлені помилки в повідомленні – рішенні, податковий орган сформує нове рішення.  Сплатити нараховані суми податку потрібно протягом 60 днів з дня отримання повідомлення - рішення. 

Крім цього, посадовець рекомендує платникам користуватися сервісом «Електронний кабінет податків» та мобільним застосунком «Моя податкова», оскільки за допомогою даних сервісів легко і доступно можна отримати необхідну податкову інформацію.

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 279 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua