Самбірська

районна державна адміністрація

Самбірський район розташований в південно-західній частині Львівської області в передгір”ї Карпат на Самбірсько-Дністровській височині і межує на заході із Старосамбірським, на півночі – з Мостиським, на сході – з Городоцьким, на півдні – з Дрогобицьким районами. Відстань від районного центру до м. Львова 75 км.

Територія району складає 934 кв. км. В межах району розташовано 110 населених пунктів, в тому числі два міста, селище міського типу та 107 сіл. Населення району становить 69,5 тис. осіб.

Самбірський регіон приваблює територією з надзвичайно унікальними природніми умовами, до складу яких належать різноманітний рельєф, великий лісовий комплекс, багатства флори та фауни. Через Самбірщину пролягає Головний Європейський вододіл, протікають річки Дністер, Стрв”яж, Вишенька, Черхавка, Бистриця, Скринька. На території району знаходиться дендрологічний парк з унікальними породами дерев.

З Самбірщиною пов’язано багато відомих історії особистостей: родом із села Кульчиці гетьман України Петро Конашевич-Сагайдачний, Юрій Кульчицький – герой турецьких воєн, який врятував Відень від турецькорї облоги і став першим в Європі засновником кав’ярень, в т. ч. у Львові, Григорій Самбірчик – талановитий вчений і поет, визначний діяч свого часу, відомий український маляр Федуско, відомий вчений, вихованець Києво-Могилянської академії, викладач Московської Слов’яно-греко-латинської академії Павло Конюшкевич. З Самбірщиною пов’язані імена актора Леся Курбаса, оперного співака Олександра Носалевича, видатного вченого Філарета Колеси, засновників Товариства і музею “Бойківщина” Володимира Гуркевича, Володимира Кобільника, Івана Филипчака, Михайла Скорика, Антона Княжинського. На території району збереглося чимало пам’яток архітектури. 51 об’єкт занесено до загальнодержавного реєстру, найстарішими з яких є Вознесенський костел в м. Рудки (1728 р.), церква Святого Духа в с. Викоти (1671 р.), церква Різдва Пресвятої Богородиці в с. Зарайське (1850 р.), церква Святої Трійці в с. Мала Білина (1671 р.). Поряд з цим є 23 пам’ятки місцевого значення, 54 символічних могили борцям за волю України.

Самбірщина – сприятливий регіон для розвитку сільського зеленого туризму та створення рекреаційних зон. В с. Сприня діє спортивно-туристичний оздоровчий комплекс «Прикарпаття» ім. Кирила Осьмака. В районі діють два туристичні маршрути: «Нафтовий шлях» та «Слідами Фредро». Велику популярність здобули фестивалі «Лемківська ватра», «Кульчиці Фест», «Пісня родинного вогнища».

Основна галузь економіки району - сільське господарство. Головне місце серед сільськогосподарських культур належить зерновим культурам, ріпаку, картоплі.

Промисловий комплекс району представлений 13 підприємствами. Провідною галуззю є виробництво харчових продуктів (80 %). Основними видами промислової продукції є яловичина і телятина, спирт етиловий, корми для сільськогосподарських тварин, цегла керамічна, вермикуліт відшарований (керамзит).

Головними перевагами нашого району є:

- зручне географічне розташування району (поблизу кордону);

- сприятливий для життєдіяльності населення стан навколишнього природного середовища;

- сприятливі умови для розвитку екологічного землеробства, екологічного туризму;

- наявність сировинних ресурсів (керамзитові глини, ліс, глини для виробництва цегли);

- густа мережа доріг загального користування.

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 391 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua