Село Кульчиці (стара назва - Кульчичі) —розташоване на відстані 7 км від Самбора. Населення - біля 1500 осіб.
Кульчиці - батьківщина чотирьох відомих людей, які прославили цей населений пункт: тут народилися - герой оборони Відня (1683р.) Юрій Кульчицький , а також три гетьмани Війська Запорізького - Марко Жмайло Кульчицький, Павло Бут (Павлюк) і Петро Конашевич-Сагайдачний (1570-1622).
Кульчиці - унікальне село: засноване осадниками, що походили з лицарів герба Драго-Сасів. Вони брали участь у хрестових походах, хоча це, як стверджують дослідники, слов'янський рід, котрий жив на території, завойованій у Х ст. німецько-саксонськими феодалами. Після походів Драго-Саси опинилися на землях угрів, а потім прибули на службу до князя Данила та його сина Лева. Рід цей налічує понад 1000 років, і нащадки його мають прізвища Кульчицькі, Яворські, Гординські, Бачинські та ін., усього 144 гілки. Драго-Саси досі гуртуються, досліджують свою історію.
Першу письмову згадку про Кульчиці датовано 1284 роком у привілеї князя Лева. Утім люди тут мешкали значно раніше. Під час розкопок на території нинішніх Кульчиць виявлено поселення нового кам'яного віку. А це - ІV тисячоліття до н.е. Тут жили племена, пам'ятки яких мають умовну назву "культура лінійно-стрічкової кераміки".
У селі та його околицях відомі пам'ятки Київської Русі і Галицько-Волинського князівства Х - ХІІІ ст. Найраніше з них, поселення Х ст., знаходиться поблизу урочища Над Мушиною. Городище стародавніх Кульчиць, можливо, було розташоване там, де нині стоїть церква св. Флора і Лавра. Очевидно, це городище згадується в привилеї князя Лева Даниловича у 1284 році.
Ще століття тому село було поділене на дві частини (сьогодні цей поділ зберігає залізниця Самбір-Стрий): східну, Кульчиці Шляхетські, та західну - Кульчиці Рустикальні (тобто сільські). Кажуть, що нерівність між шляхтою і “селянами” тут була найбільш помітною у ХІХ ст. і аж до 50-х років минулого століття. Різниця між ними була настільки принциповою, що представники кожної з них нарізно стояли в церкві. Шляхта була суспільним станом, головним обов'язком якого, було несення військової служби. Люди, які належали до цього стану, не сплачували податків і не виконували повинностей, але на час війни зобов'язані були з'явитись до війська в повному спорядженні, тобто із власною зброєю, конем та необхідним обмундируванням. Прості селяни не мали права ані посилати своїх дітей вчитися, ані навіть одержувати роботу. Аби отримати ці привилеї, і добивалися "шляхетства", яке передавалося у спадок і підтверджувалося відповідними грамотами. Раніше навіть працювали дві сільські ради – Кульчиці Рустикальні та Кульчиці Шляхетські. Потім їх об’єднали в одну.
30 серпня 2009 року у с. Кульчиці, Самбірського району започатковано проведення фестивалю «Кульчиці-Фест». Однією з головних ідей фестивалю є піднесення на міжнародний рівень історичної значимості с. Кульчиці – батьківщини героїв, що прославили Україну у період Козацької доби.
Запрошуємо усіх відвідати історичне Прикарпаття та гарно відпочити під час фестивалю.